Що таке
Сахаджа Йога
Сахаджа Йога
та повсякденне життя
Сахаджа Йога
в Україні
Сахаджа новини
Що таке Сахаджа Йога
Кундаліні і Самореалізація
Отримайте свою Самореалізацію!
Чакри і канали
Шрі Матаджи Нірмала Деві


Що таке Сахаджа Йога


"Саха" означає "з", "джа" означає "породжений ". "Йога" означає "союз " із всепроникаючою енергією Божественної Любові. Наше сходження в більш високе усвідомлення є дуже витонченим предметом, абсолютно достовірним і доказовим.

Насамперед потрібно бути шукачем істини і мати науковий підхід до цього предмета. До нього потрібно ставитися з повагою, як до гіпотези, і якщо експериментально буде встановлено, що це істина, те це повинно бути визнано чесними людьми. Тому що це спрямовано на загальне благо людини, на благо усього світу.

Ці знання існують із древніх часів і приходять здебільшого з Індії. Звичайно, кожна релігія говорить про наше друге народження, а також про дерево життя. Але якщо наукові знання приходять із Заходу і сприймаються Сходом, то чому тоді знання Сходу про реальність повинні відкидатись? Чому принаймні не поставитися до них серйозно, оскільки це знання про корені всієї нашої цивілізації й еволюції? Народи повинні задуматися над тим, чому сучасна цивілізація убиває всі людські цінності? Нам потрібно уважно проаналізувати: що ми робимо неправильно? Де ми зійшли зі шляху прогресу? Як ця деградація проникла в наше суспільство? Чому більшість з нас втомилися від розчарування і небезпеки? Чому деякі з жителів цих так званих розвинених країн стають жертвою фізичного і розумового виродження? Наука не має відповіді, тому давайте звернемося до духовності. Чому б не поставити запитання: "Чи є якась інша сила, що керує Всесвітом ?".

Як говориться у всіх Писаннях, існує всепроникаюча енергія Божої Любові (Парамачайтанья). Вона є тонкою енергією, що робить усю живу роботу і яку не можна відчути на рівні людського усвідомлення. Сахаджа Йога говорить, що шукач істини (садхака) має по народженню право добровільно одержати свою Самореалізацію (Атма Сакшат Кар). Самореалізація, або Самопізнання, є метою людської еволюції, а також усіх релігій. Це є останнім проривом, котрий людина повинна зробити, і для цього існує досконалий живий механізм, що міститься в хребті людини й у головному мозку. Цей механізм установлюється крок за кроком на протязі нашої еволюції. Він спрацьовує за допомогою енергії, що виявляється в парасимпатичній і обох гілках симпатичної нервових систем.

Щоб з'єднати нас з цією тонкою енергією, що проникає в кожний атом і молекулу, існує енергія чистого бажання, яка міститься в кістці сакрум. Її називають Кундаліні. "Кундал" в перекладі означає витки. Кундаліні перебуває згорнутою в три з половиною витка. Коли Кундаліні піднімається, людина легко може відчувати прохолодний потік, що виходить з області тімені на верхівці його голови. Людина може відчувати його, і вона може упевнитися в цьому сама. Вона може також відчувати цей прохолодний потік навколо себе. Кажуть, що людина почуває прохолодні вібрації.

Цей прохолодний потік є проявом всепроникаючою енергії Любові Бога. Навіть після відчуття цієї енергії потрібно розуміти, що ця Кундалини ще не є цілком сталою. На звичайній технічній мові ми можемо сказати, що підключення не встановлене. Над ним потрібно попрацювати. Хоча проростання насіння є мимовільним, садівник має доглядати цю ніжну поросль. Так само і шукач має спочатку доглядати свою Самореалізацію. Деякі люди досягають висот дуже легко, але деяким доводиться працювати шість або сім місяців і більше. У цих обставинах важливо, щоб людина знала і розуміла, де знаходиться проблема, шляхом розуміння цієї точної системи розшифровки, і її роботи в Сахаджа Йозі.

Таким чином, людина піднімається над всіма узами рабства. Людині не потрібно більше керівництво ніякого гуру. Людина стає вчителем самому собі, немає більше пошуків опори навпомацки в темряві. Людина стає абсолютно вільною особистістю . Ніхто не може залякати або маніпулювати сахаджа йогом. Люди приходять у Сахаджа Йогу з багатьох сект, релігійних організацій і філософських шкіл, і їхні умовності зменшуються. Ніхто не може зв'язувати умовностями реалізовану душу після приходу в Сахаджа Йогу. Людина в Сахаджа Йозі піднімається настільки високо над іншими і почуття розсудливості стає настільки гострим і довершеним, що ні засоби масової інформації, ні телебачення, ні підприємці, ні лжевчителі, ні модні методики що вводять в оману, ніщо не може збити його розум із праведного шляху. Ніхто не може збити сахаджа йога зі шляху доти, поки сахаджа йог сам не піддасться якій-небудь спокусі, страху або впливу. Сахаджа йог насолоджується своєю волею і волею інших сахаджа йогів. Він знає свої сили і має знання про себе. Він стає могутнім, вільним святим, що веде ангельське життя.

Сахаджа Йога не є модою, культом або альтернативним методом. Тому в Сахаджа Йозі не існує ніякої організації як такої. Не існує ніякого членства в Сахаджа Йозі, немає ніякого постійного списку людей. Немає ніякої мертвої організації, а є живий колективний єдиний організм. Тіло має клітки, після Самореалізації духи кліток просвітлюються Сахаджа Йогою. Сахаджа Йогою займаються в 90 країнах світу і число цих країн зростає. Немає таких грошей, які можна було б заплатити за цей живий процес, тому це безкоштовно. Ті, хто заробляють на цьому гроші, виступають проти Сахаджа Йоги. Дуже багато лжегуру, які заробляють гроші, культів і антикультів, намагаються сформувати фальшивий образ Сахаджа Йоги, просто щоб і далі робити гроші без перешкод. Вони не виступають один проти одного. Але їм варто також розуміти, що це є Золота Доба звільнення, воскресіння і страшного суду; якщо ми зможемо ввійти до неї, то всі ми, включаючи також і їх, будемо мати давно обіцяні благословення Божественної любові. Є деякі нові організації, названі антикультами, що не мають знання, не мають офіційної реєстрації або законного права на існування, вони з'являються, як гриби, і просто роблять гроші. Вони є іншим типом культів. Сахаджа Йога допомогла тисячам людей, що постраждали в цих культах і антикультах.

Людина має десять валентностей гуманізму, вбудованих в неї. Ці валентності, будучи просвітленими за допомогою пробудження Кундалини, роблять людину дуже гармонічною, праведною і по-справжньому природною релігійною особистістю. Людина може зовні проповідувати якусь релігію, але при цьому вона цілком здатна робити будь-який гріх, або убивати кого-небудь, або робити що-небудь, що є дуже шкідливим або небезпечним для суспільства . Деякі люди можуть бути праведними зі страху або через сімейні умовності. Звичайно, серед тих, хто слідує цим релігіям, є багато щиро відданих або дуже невинних людей, але вони не знають, що ці релігії були створені для одного, - щоб сходити у вищі сфери духовності. Однак сахаджа йог, коли його природна релігія пробуджується, стає людиною, що має гармонію і мудрість як невід'ємну частину своєї істоти, і він ніколи не може і подумати про здійснення якого-небудь гріха, або свавілля, або про те, щоб зробити когось нещасливим, або про убивство кого-небудь. Така особистість може бути тільки Йогом, що є з'єднаний із всепроникаючою божественною енергією. Він називається сахаджа йогом, тому що він має всі знання про Сахаджа (спонтанний) процес пробудження Кундалини. Він спонтанно знає, як будити Кундалини, він знає усе про свій внутрішній механізм, свій власний Дух і про стан Кундалини у всіх інших людях, що не є йогами. Також він знає, як істину, що доведена, про енергії любові Споконвічної Матері, Святого Духа. Унаслідок цього він є внутрішньо дуже співчутливою, енергійною, вдоволеною й упевненою людиною.

Знання Сахаджа Йоги не може бути описане в декількох рядках або в одній маленькій книзі, але потрібно розуміти, що вся ця велика робота створення й еволюції робиться якоюсь тонкою організацією, що існує у великій Божественній формі.

Людська істота подібна до Божественного комп'ютера, який потрібно тільки підключити до головної мережі. Сучасна Сахаджа Йога процвітає завдяки новому методу, за допомогою якого можна давати масову реалізацію. У Росії та Україні на програми по Сахаджа Йозі, що були проведені на стадіонах, приходили до 14 000 чоловік (а в Індії до 100 000 чоловік!) і на кожній такій зустрічі більш 90% з них одержують реалізацію. Таким чином, це є великим досягненням в ці дні хаосу. Високоосвічені росіяни й українці дуже добре володіють самоаналізом і мають дуже відкритий розум, вони є наукові за вдачею. Вони просто хочуть довідатися про щось, що лежить поза людським розумінням.

Незважаючи на ці хаотичні умови в усьому світі, це є особливим часом. Сахаджа Йогу можна називати Маха Йогою (Велика Йога), тому що вона працює в таких масових масштабах. В часи Шри Рами тільки одна людина - Начикета - одержала реалізацію, а сьогодні є мільйони людей, що опанували Сахаджа Йогу.

Безумовно, наш Творець, Бог Всемогутній, заклопотаний тим, щоб врятувати світ від знищення. Тому Він працює через енергію Свого бажання, що є Споконвічною Матір'ю (Аді Шакті, Святим Духом, Афіною).

Праці великих просвітлених душ, в яких ця робота була описана, були переважно на санскриті і не були доступні широким масам. В усіх перекладах навіть не згадувалося про пробудження Кундалини як єдиний шлях досягнення Самореалізації. Це цілком зникало під час перекладу. Було дванадцяте сторіччя, коли народилася велика інкарнація, святий Шри Г'янешвара (Бог Знання). Він прожив тільки двадцять три роки. Їх було три брати й одна сестра. Усі вони були замучені дхарма мартандами. Г'янешвара одержав дозвіл свого гуру (вчителя), яким був його старший брат, і написав на місцевому діалекті книгу за назвою "Г'янешварі". В шостому розділі він ясно написав про Кундаліні, але знов-таки люди, що опікуються релігією (дхарма мартанди), сказали, що цю главу не дозволяється читати (нішиддха). Потім прийшли тантристи, що не знали нічого про Кундалини, про інструмент (янтру), а також не знали нічого про те, як це працює (тантра). Вони займалися усіма видами чорної магії і дозволяли собі аморальні заняття із застосуванням насильства і сексу.

Коли Кундалини пробуджується, усередині пробуджуються десять валентностей (Десять Заповідей). Релігія стає природною, природженою і всі наші пріоритети змінюються. Тому що внутрішня релігія, Сахаджа Йога, є кінцевою метою кожної релігії будь-якої форми. Вона не обмежується однією релігією, але вона володіє всім найкращим із усіх релігій. Усі щирі релігії ведуть до одного призначення, до однієї мети . Цією метою є досягнення Самопізнання через наше друге народження. Мовою санскрит птах називається "двіджа" - двічі народжений, - тому що спочатку він є яйце, а потім він одержує своє друге народження. Так само і людина, що просвітлена і пізнала Брахман (Всепроникаючу Енергію), також називається двіджа.

Ця Дхарма (Релігія), що є усередині нас природною, пробуджується, і завдяки цьому люди довідаються , що усі релігії вийшли з одного джерела духовності. Кожний може прийти в Сахаджа Йогу з будь-якої релігії. Усі знають, що ми належимо до однієї релігії, і це є головним принципом усіх релігій. Тому немає ніякої можливості для виникнення фундаменталізму серед сахаджа йогів, немає боротьби або сварок. Якій би релігії вони не слідували дотепер, усі дуже ясно можуть бачити, де вони ухилилися і що неправильне вони роблять . А також вони здатні дуже легко виправляти це. В Індії є сахаджа йоги, що намагаються вирішити проблему марновірства і кастових систем. Так само в дуже багатьох країнах люди намагаються і працюють над тим, щоб викорінити неправильні типи релігійної практики.

І все це знання приходить до вас від Божественності, і це знання є абсолютно чистим знанням. Йому не може бути кинутий виклик, воно не може бути змінено . Це безперервний, вічний потік знань. Усе це можна довести і підтвердити.

Існує стан безуявного усвідомлення, який ви досягаєте, у якому ви знаходитеся в контакті із сьогоденням. Усі ваші думки приходять з вашого минулого або з вашого майбутнього, але ви не знаходитеся в теперішньому. Коли ж ви знаходитеся в теперішньому, ви знаходитеся в тиші, і лише в теперішньому може відбуватися духовне зростання. Тоді до вас приходить натхнення у виді осяяння. Багато людей одержали благословення цим натхненням і створили великі витвори в мистецтві, музиці, танці і драмі. Крім того, це натхнення допомогло багатьом людям в бізнесі, в політиці й в економіці. Те ж саме натхнення створило чисту релігію.

Таким чином, потрібно уявляти собі, як працює сходження в цю мирну область повної безпеки, і насолоджуватися своїми власними цінностями, своїм власним статусом йога. Але йог ніколи не буває егоїстом. Він ніколи не хвастає своїм станом. Навпаки, він є надзвичайно скромним і він допомагає кожному піднятися до цього стану. Така людина завжди заклопотана благополуччям усього світу. Ця турбота приходить, як його Дхарма, його релігія, що не примушує його, але є усередині нього природною, тому він працює в такий спосіб. Він не може зробити гріх, тому в нього тепер безгрішна особистість , що почуває відразу до гріха. У цьому еволюційному процесі він розвив тепер почуття відрази до чого-небудь, що є гріховним або дурним. Цей вид особистості змінить увесь світ. У нас було багато таких великих особистостей раніше, але більшість з них були самотніми, не було нікого, щоб підтримувати їх, тому їх розпинали, їм давали отруту, з ними погано обходилися звичайні люди, що були сліпі. Але в наші дні в нас є так багато сахаджа йогів. Вони можуть піддаватися атакам, але прийде день, коли вони зможуть показати світу, чого вони досягли і чого має досягти увесь світ.top